SX1278

E32 433T20D

Kablosuz haberleşmede en çok kullanılan Lora modeli E32 433T20D modeli üzerinde SX1278 entegresi ile gelmektedir. Diğer adı E32 TTL 100 olan modül TTL 100 seviyesinde çalıştığı için Arduino ve Rasperry Pi projelerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Düşük enerji tüketimi 5km kadar kablosuz haberleşme sağlamasının yanında UART yapısı sayesinde sadece 2 kablo ile kolay kullanım sağlamaktadır.

Teknofest yarışmalarında Roket ve aviyonoik kategorisinde sıkça tercih edilen bu model iletimde 100mA, alıcı konumunda ise 10mA çekim yaptığı için direk Arduino gibi modüller üstünden beslenebilir. referans aralığı 2.7 Volt ile 5.5 Volt olmasına rağmen genel tercih 3.3 Volt üstünden beslemekten yanadır.

Lora Satış N11

Teknik Özellikleri


  • Aktarım Gücü: 20 dBm
  • Çalışma Frekansı: 410-441 MHz ( Varsayılan: 433 MHz)
  • Çektiği Akım: 110 mA
  • Aldığı Akımı: 15 mA
  • Uyku Modu Akımı: 5 uA
  • Alma Hassasiyeti: -1460 dBm
  • Menzil: 3000 m (5000m ye kadar da çıkartılabilir)

youtube sayfamız ->

Tarımda, akıllı evlerde, meteoroloji istasyonlarında, endüstriyel kumanda ve izleme sistemlerinde Lora modülleri kullanılmaktadır.

Tarımda Lora modülü
Tarımda E32 433T20D

Sx1278 entegresini kullanan lora modülünün pin yapısı şu şekildedir.

Lora bacak yapısı

Lora modülü ile yapılan test sonuçları ise şu şekildedir.

Lora moddülleri ile aklınıza takılan bir konu olursa sitemizdeki Soru & Cevap kısmına sizi bekleriz. Burada Arduino ve Lora modüülleri ile kafanıza takılan soruları sorabilir ve diğer arkadaşlaranıza yardımcı olabilirsiniz. Kendi içimizde Stackoverflow tarzı bir site yapmaya çlışıyoruz. Türkçe ve kendi içimizden oluşturduğumuz sayfamıza sizleri de bekleriz. Soru cevap sayfasına gitmek için tıklayın.

Sadece yazıda kalmayalım. Herkesin rahatlıkla ulaşabileceği ve 100lerce abonesi olan Fixaj youtube kanalımıza sizleri de bekleriz. Bu sayfamızda genellikle Arduino ve Lora modülleri üzerine uygulamalı videolar hazırlıyoruz. Konuları genelde youtube de takipçilerimizden gelen talepler doğrultusunda hazırlamaya çalışıyoruz. Havalı bir youtube sayfamız bulunmaktadır. https://www.youtube.com/fixaj Sizleri de sayfamıza bekleriz.

SX1278 entegresi ile çalışan bu Lora modülü için benim anlatacaklarım bu kadar. Satış sonrası her türlü yazılım olsun donanım olsun destek veriyoruz. Belki Türkiye de bu bir ilktir. İnşallah diğer satıcılarda teknik anlamda destek vermeye başlar. Sadece bir ürün satıp çekilmek bize göre bir şey değildir. Sattığımız ürünler neticesinde yeni projeler görmek arkadaşlarımızın büyük projeler yaptığını görmek ve bunlardan para kazandıklarını görmek bizim için en büyük mutluluktur.

Saygılarımla

Mehmet