Çözüldü1.74K görüntülenmeLoramehmet
0

LoRa 433T30D modülü ile 433T20D modüllerini haberleştiriyorum ve yüksek menzille ihtiyaç duyuyorum. Yaklaşık 1-2 km aralığına sahip ancak kullanacağım yerde(açık alan) çok fazla modül haberleşmesi gerçekleşeceği için radyo frekansı trafiği olacak. Bunun için 4.0 dBi’lık anteni mi önerirsiniz, yoksa 5.0 dBi’lık anteni mi önerirsiniz? Bu antenler için uzatma kablosu kullanımı menzilde ciddi farklar yaratır mı direkt bağlantı gerçekleştirilmezse. Eğer bir sorun yaratmaz diyorsanız özellikle önereceğiniz bir kablo var mıdır?  Boyut olarak kaç cm’lik kablo sorun yaratmaz?

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Ocak 13, 2022
0

Hocam youtube bizi takip etmiyorsun anlaşılan https://youtu.be/cU1toXM926U

Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Ocak 13, 2022
0

şimdi eğer radyo frekansı trafiği olacak ise biraz usta işi bir model olan e22 modellerinde seçmende fayda var. E22 ile kendine özel id ağ kurup sadece kendi içinde uçtan uca şifreli ağ kurabilirsin bu sayede diğer ağlar seni rahatsız edemez. E22 candır!

kablolu ise genelde depo yer altı ve kablo ucunu yükseğe takarak mesafe arttırmada kullanabilirsin e22 lerde 5dbi antenim var kablosuzdur (yani uzatma kablosu yok) ama mükemmel ötesi çalışıyor.

Eray Yılmaz Yeni yorum gönderildi Ocak 5, 2022

Merhabalar Mehmet bey peki E22 modelinin E32 modelinden farkı nelerdir basit bir şekilde söyleme şansınız var mı şifreli kanal harici

Whatsapp'tan Yaz
1
Ürün Danışmanı Burada!
fixaj.com Ürün Danışmanı
Merhaba,

Ben sadece "Satın Alma" konularında destek vermekteyim.

Kodlama yardımı, haberleşme hataları, bağlantı şemaları vb. konularla ilgili "Soru&Cevap" https://fixaj.com/sorucevap/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.