Çözüldü227 görüntülenmeLora#proximitysensör
0

Mehmet abi kolay gelsin,

antensiz sadece deneme amaçlı çalıştırdık 2 adet E32-D20 ve 2 adet arduino’yu. Bunları şuan antensiz bilgisayar USB sinden besleyebiliyorum. Anten takıldığında aletin çektiği akım artıyor mu acaba? Yani anten herhangi bir “open circuit” devreyi tamamlıyor mu yoksa güç tüketimi aynı mı kalır? 

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
En iyi cevap olarak seçildi
1

Erdem hocam şöyle bir test yaptım. Piyasada bolca bulunan usb voltmetreyi PC ye taktım ve Arduino NANO + E32 433T20D ve E32 433T30D modelleri sırasıyla çeşitli SMA antenlerle denedim. Kablolu anten normal anten hatta GSM antenleri. Değişen bir şey göremedim. Genelde 20mA çekti hiç değişmedi.

En iyi cevap olarak seçildi
0

Bir de daha dandik SMA 433Mhz anten satmaya başlarsan çok mükemmel olur abi. 200 metreden az mesafe için şuan sattığın ürünü almaya kıyamıyoruz. Boyut olarak da sorun çıkarıyor abi daha minik ve dandik bir ürün satarsan çok seviniriz

Yeni yorum gönderildi

Dandik demeyelim de 🙂 3.5dbi olan uygun fiyatlı anten çeşitlerimiz stoklara girdi.

0

Pazartesi bir kaç farklı antenle test yaparım boşta, 4db, 5db vs.. sistemin çektiği amperdeki değişmeleri buraya yazarım. Daha uygun fiyatlı (uzatma kablosuz) antenlerimizde yakın zamanda elimizde olacak.

Düzenlenmiş cevap