Çözüldü2.34K görüntülenmeLoraLora E32
0

Kolay gelsin. Lora ile transreceiver yapmaya çalışıyorum ama kodları ve bağlantıları doğru yaptığımı düşündugum halde seri port ekranında hiçbirsey gözükmüyor.

Kodlarda değişiklik yapmadım sadece Lora adresini değiştirdim. 

Arduino Nano ve Leonardo kullanıyorum.

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Ocak 13, 2022
0

Hocam sorunu çözdüm,

Aynı hatayı alan arkadaşlara yardımcı olmak için izah edeyim.

Yükleme butonuna basınca Leonardo da sıkıntı olmuyordu “yüklendi” diyordu,

Ama Nano sürekli olarak “problem uploading to board” hata mesajı veriyordu. İnternette sürücü yüklenmemiştir deniliyordu ama aygıt yöneticisinde hiçbir sıkıntı yoktu. En son nanonun üzerindeki işlemci numarasına baktım ve port seçiminin altında Nano old bootloader seçeneğini seçtim.

Yüklemeler gerçekleştikten sonra seri port ekranında sadece leonardoda success yazıyordu, nano port boş ekrandı. Onu da çözebilmek için portları ve kodları değiştirdim (Leonardo nun kodunu nanoya, nanonun kodunu leonardoya) yükledim. Bu sefer Leonardo ekranı boş Nano ekranı success verdi. Sonuç olarak işlem başarılı tek sıkıntı anten eksikliği ??

Değerli cevaplarınız için teşekkür ederim. Hayırlı işler bol kazançlar dilerim.

Mehmet Yeni yorum gönderildi Ocak 13, 2022

Kendi kendine çözmen daha eftaldir.

0

Lora modulu parametre ayarlarini rf setting ekranini atar misin alici ve verici ayri ayri. Ve kullandigin kodun tamamini

Mehmet Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi Ocak 12, 2022
0

Mehmet hocam,

Breadboard ile yapıyordum sonra yorumlarda temassizlik olabilir diye açıklamalar olunca bende bu şekilde denedim temassizlik olmasın diye breadboard ile yaptığımda da aynı sorunla karşılaşıyorum.

Toprak Perest Cevaplanan soru Ocak 12, 2022
0

Hocam hiç lora modullerinin boyle kullanıldığını görmedim. Temassizlik var gibi. Once lora modullerini boarda varsa pcb ye sabitle. Bana oyle bir fotoğrafını at oyle bakayim. Mega hertzlerde en ufak bi temassizlik kabul etmez.

Mehmet Cevaplanan soru Ocak 12, 2022