Çözüldü2.02K görüntülenmeLora#arduinouno #proximitysensör arduino Lora
1

Merhaba, Lora ile Akıllı park sistemi geliştirmek istiyoruz projeyi gerçekleştirirken yakınlık sensöründen aldığımız doluluk verisini lora cihazlarımız bilgileri web uygulamasına gönderecek. Ancak projeyi gerçekleştirirken hangi lora cihazı bizim için uygun bilemiyoruz. Projeyi geliştirirken Arduino uno kullanmayı düşünüyoruz. Arduino unoya uygun, proximity sensörle çalışabilecek hangi lora cihazını önerirsiniz?

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Nisan 19, 2021
0

Teşekkürler, Peki ilk çalışma ve deneme için tek cihaz yeterli olur mu yoksa merkez lora ve normal cihazları ilk başta temin etmeli miyiz?

Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Nisan 19, 2021

İlk deneme olarak 2 arduino modelini haberleştirme ile başlayabilirsiniz. Bunun için 2 adet lora modülü ve bu modüllere parametre ayarlarını yükleyeceğiniz 1 adet usb programlayıcı ve 2 adet anten gereklidir. Öncelikle bir nokta sizin sensörü diğer nokta ise veriyi internete göndereceğiniz yer gibi düşünebilirsiniz. tabi internete veri göndereceğiniz kısımda RAM ihtiyacı artacağından ve Arduino UNO modelinin SRAM değeri 2kb olduğu için yeterli gelmeyecektir. Veriyi internete gönderdiğiniz yerde SRAM değeri 8kb olan arduino MEGA modelini öneririm. Mega nın üstüne takacağınız ethernet shield ile kolayca server a veri gönderebilirsiniz. umarım faydalı olmuştur. İlerleyen zamanda sensör sayısını arttırabilirsiniz merkez sabit kalacaktır.

2 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.
Whatsapp'tan Yaz
1
Ürün Danışmanı Burada!
fixaj.com Ürün Danışmanı
Merhaba,

Ben sadece "Satın Alma" konularında ürün teknik bilgisinde destek vermekteyim.

Kodlama yardımı, haberleşme hataları, bağlantı şemaları vb. konularla ilgili "Soru&Cevap" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.