Çözüldü963 görüntülenmeArduinoE22 Uzaktan Haberleşme Sistemi
0

Merhaba 3536296′ Nolu sipariş ile almış olduğum lora uzman seti ile fabrika ortamında uzaktan çağrı sistemi yapmak istiyorum ve bu prototip olursa Endüstriyel Otomasyon alanında sürekli kullanacağım.

Lora modülünün işimi göreceğini düşünüyorum yalnız yazılımı genellikle PLC ve HMI Üzerinden yaptığım için ardunio üzerine hiçbir tecrübem yok yardımcı olursanız sevinirim.

Ardunio bilgim zayıf olduğu için sadece sinyal gönderdim ve ulaştığının feedbackini aldım.

Olması gerekenler Aşağıda yazmaktadır.

1.Ulaştı bilgisi gelene kadar aç veya kapat olarak göndermiş olduğum sinyali belli zaman aralığı ile tekrar etsin. Ve Ulaştı Sinyali geldiğinde Sinyal göndermeyi bıraksın ardından Ardunio Nanodan bir çıkış verip Buton Işığımı Yaksın.

2.Çağrım Alıcı Tarafındanda Kapatılabilsin ve yukarıda yazdığım gibi aynı ulaştı bilgisi alana kadar belli aralıklar ile sinyal göndermeye devam etsin.

3.Ulaştı sinyali gelene kadar tekrar butona basar ise butonu algılamasın ör. açmak için bastı ise ulaştı sinyali gelene kadar Butonun kapat işlemini yapmasın.

4.Ardunio üzerindeki herhangi pinler kullanılabilir, her iki ardunio nanodanda kullanılacak pinler buton ve buton lamba sinyalleridir.

5.Bu Prototip testlerden geçer ve çalışır ise 1 Çağrılan ve 10 Adet Çağıran sistemli uygulama yapılacaktır. bunun içinde yardımınızı talep edeceğim.

Çok Teşekkür ederim desteğiniz için, Kolay Gelsin İyi Çalışmalar…

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Şubat 24, 2023
0

buna benzer örnek uygulamalar ve kodları sitemizde mevcut. kod gönderme ve sonrasında geri bildirim almak için şu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Lora Modülü ile Alıcı-Verici “transceiver” Yapımı

Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Şubat 24, 2023