Çözüldü1.00K görüntülenmeLora#e32 #roket
0

Merhabalar, 

Roket yarışması için uçuş bilgisayarı tasarladım ve üzerinde bir adet E32 433T30D mevcut. İşlemci olarak Atmega2560 kullanmaktayım. E32’nin rx-tx pinleri, işlemcinin RX1-TX1 pinlerine bağlı, setup kısmında Serial1.begin(9600) fonksiyonu ile ilgili seri haberleşme kanalını da başlattım lakin herhangi bir ver okuyamıyorum. Modüller sağlam test ettim başka prototipler üzerinde. Size mail attıktan sonra voltaj-dividerın şematiğinden kontrol ettiğimde bölücünün çıkışında e32’ye giden bağlantıda yanlış direnç kullanımından kaynaklı 1.6V ölçüm yaptım. Bu karşılaştığım sorunun temel sebebi midir? yazılımsal olarak herhangi bir şey yapmalı mıyım?

Şematiği ekte paylaştım. Ayrıca ürünleri sizden aldığıma dair sipariş numarası, sponsorumuzun hesabından alındığı için sadece faturasını paylaşabileceğim.

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Haziran 21, 2022
0

Merhaba,

Evet şematikte dirençlerin yerlerinin ters olduğunu farkettim ve düzeltikten sonra sorunum çözüldü gayet iyi bir şekilde veri alıyorum şu anda. Teşekkür ederim ilginiz için.

Sağlıklı günler dilerim.

Musa Enes Önal.

Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Haziran 21, 2022
0

mrb, öncelikle faturayı kaldır belki aldığın firma rahatsız olabilir. bana sip no söyleseniz yeterli olurdu zaten. yinede bizi tercih ettiğiniz için tşk. gelelim soruna. çözüme başlamak için lora parametre ayar ekran görüntülerini ve kullandığın devrenin resmini ve kullandığın kodu da atarsan daha hızlı yol alırız. şu an için rx /tx pinlerini çaprazlayacaksın onu yaptığını düşünüyorum. yani loranın 3 numaralı RX pini arduino da TX pinine . 4 nolu Tx de arduinonun rx pinine. gerilim bölücü olarak ta 1.6v değil 3.3v alman lazım onuda ayrıca nasıl yaptığını devresini göreyim.

PCB çizimine baktığımda rx e giden dirençlerden 20k ve 10k nın yerleri ters olmuş. 

Mehmet Düzenlenmiş cevap Haziran 13, 2022
Whatsapp'tan Yaz
1
Ürün Danışmanı Burada!
fixaj.com Ürün Danışmanı
Merhaba,

Ben sadece "Satın Alma" konularında destek vermekteyim.

Kodlama yardımı, haberleşme hataları, bağlantı şemaları vb. konularla ilgili "Soru&Cevap" https://fixaj.com/sorucevap/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.