Çözüldü222 görüntülenmeLoraLora
0

Geçenlerde 2 LoRa modülünü de teslim aldım. Ancak arduino ile bağlantısını nasıl yapacağımı çözemedim. İnternetteki çoğu kaynak SX1278 için farklı tipte, daha çok pini bulunan, MOSİ MİSO RST gibi pinleri bulunan örnekler üstünde göstermiş. Pin bağlantısı ve sıradan bir tek yönlü veri aktarımı için örnek kod verebilir misiniz?

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
Yeni yorum gönderildi

Hocam son videomuzda bağlantı şeması vs konulara değindik izlemeni tavsiye ederim

teşekkür ederim. Usb stick siparişim gelince deneme fırsatım olur umarım, arduino ile parametre ayarlamaya çalışırken arduinoyu yaktım malum 🙂

1

Kardeşim bu yardımcı olur umarım.

En iyi cevap olarak seçildi

Harikasın Erdem Hocam! Bende ilk başta gerilim bölücüsünü böyle düşünmüştüm, sonra acaba dirençlerin yerini değişsem daha sağlıklı çalışmaz mı diye düşünmedim değil.

Vout = Rgnd / (Rarduino + Rgnd) x 5v
= (2/3) * 5
= 3,3333

1

Bizden aldıysanız E32 433T20d ve diğer modellerimiz Uart yapısında olduğu için bağlantı şeması oldukça kolaydır. SPI haberleşme gibi MOSI, MISO.. vs gerek yoktur. Youtube de videolarda önceden bahsettiğimiz gibi. İzlememişseniz tavsiye ederim. bağlantı ve örnek kodlar içermektedir. Kısaca anlatmak gerekirse. Lora modüllerine adres, kanal vs parametre ayarları girildikten sonra. Ardıino üzerinden veri alış verişi sırasında pin yapısı şu şekilde olmalıdır.

LORA —-Arduino

1 (M0) = GND

2 (M1) = GND

3 RX     = pini bizim hazır kodlarda sanırım arduino da 11 di

4 TX      = pini bizim hazır kodlarda sanırım arduino da 10 du

5 AUX   = boş bırak

6 3.3 v Besleme

7 GND

Düzenlenmiş cevap