Çözüldü218 görüntülenmeLoraLoRa alıcı verici lorae32
0

merhaba,

n11 magazanızdan 2 adet e32 aldım. parametre ayarlarını aşağıdaki gibi yapabiliyorum. 

aşağıdaki bağlantılarla iki lorayı realterm üzerinden haberleştirmeye çalışıyorum ama veriler gidip gelmiyor. nerede yanlıs yapıyorum acaba?

youtubeda https://www.youtube.com/watch?v=-3-L-ILPL-M adreste aynı işlemi uygulamışlar ve veriler gidip geliyor. tek fark bende anten yok. ama daha önce sorulmuş ve anten olmasa da kısa mesafede iletişim kurulabileceği yazılmış.

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Haziran 1, 2022
0

merhaba,

loraları sorunsuz şekilde çalıştırdım. şu an çalıştığım firmada kullanmaya başladık. kablosuz olarak bilgisayar ile üretilen cihaz arasında bağlantı kurup otomatik test yaptırıyorum. normalde her defa kablo tak çıkar yapılması gerekiyordu testler sırasında. anten kullanmadım. aynı düzlemde lora’lar birbirine bakarken 30 cm’e kadar sorunsuz çalışıyor. bunun için airrate maksimuma getirdim ki iletişim mesafesi kısalsın ve ileride sisteme dahil edeceğim diğer loralar ile interfere olmasın diye. ben lora’ları broadcast çalıştırdım. bunun için adres ve kanal aynı ayarlanmalı.  mesela adres her ikisinde 22, kanalda 23 ayarladım. kanal aynı adresler farklı olursa broadcast çalışmıyor. bilginize.

mehmet hocam konuyu kapatabiliriz.

teşekkürler.

Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Haziran 1, 2022
0

hocam,

benim için broadcast olması çok sorun değil. parametrelerden fixed modu kapattım. yeter ki karşıya veri gitsin ama olmuyor..

ledleri taktım. ledler yanıyor yeterli akım geliyor. data yollayınca gönderen taraf ledi kırpışma yapıyor ama karşı taraf almıyor veriyi.  tx-tx veya tx-rx olarak iki türlü de denedim ama veriler gidip gelmiyor hala.

Caner Yavuz Cevaplanan soru Mayıs 24, 2022
0

caner şimdi video da broadcast yayın var sen ise fixed modda kullanıyorsun. dolayısyla videodaki ile sizin ki aynı iş değil video daki kullanımı ben önermiyorum çünkü herkes sizi dinleyebilir bu modda. fixed modda ise önce adres ve kanal bilgilerini yollayıp sonrasında mesajını göndermelisiniz. youtube da kütüphanesiz lora kullanımı videomu izle orda anlatıyorum. birde resimlerde yanlış mı görüyoruz RX-RX TX-TX yapmışsın karşılıklı olması gerekmez mi gerçi bu şekilde parametre ayarlarını okuya biliyorsan mesajda gönderebilirsin. birde bu dönüştürücün yeterli akım verebiliyor mu onu kontrol etmen lazım Loranın Aux çıkışını (+) uç düşünüp bir led ve 220 ohm direnç bağla direncin diğer ucu gnd ye. bakalım led yanıyor mu. led yanıyorsa enerji geliyordur mesaj gönderebilirse de led in kırpışması lazım.

Mehmet Cevaplanan soru Mayıs 23, 2022
Whatsapp'tan Yaz
1
Ürün Danışmanı Burada!
fixaj.com Ürün Danışmanı
Merhaba,

Ben sadece "Satın Alma" konularında ürün teknik bilgisinde destek vermekteyim.

Kodlama yardımı, haberleşme hataları, bağlantı şemaları vb. konularla ilgili "Soru&Cevap" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.