Çözüldü971 görüntülenmeLorayönetici
0

Merhaba kolay gelsin,videolarınızı seyrettim işyerimizde kullanmak istiyoruz,iki ayrı yerde kazan dairemiz(3 ayrı kazandan) ve sulama sistemimiz var (mesafe yaklaşık 500 metre ve ağaçlıklı alan)buradaki verileri tek yerden pc üzerinden görmek gerektiğinde pc den müdahele ederek açma kapama yapmak istiyoruz.Sisteme sizin mağazanızdan hangi cihazları almamızı ve nasıl bir yol izlememizi öneririsiniz

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
Mehmet Cevaplanan soru Aralık 27, 2021
0

Yardimci olmaya caliriz. Öncelikle lora teknolojisi fabrika otomasyonu icin harika bir çözüm. Eskiden bende kablo dosemekten yorulmustum. Birde fare falan kabloyu yedimi tam problem oluyordu. Lora da kabloya gerek yok fabrika icinde 700 metre ye kadar rahat cekiyor.

Geleim sizin projeye bunu yapacak alt yapiniz var mi, yoksa disardan birine mi yaptirmayi dusunuyorsunuz.

Birde mumkunse beyaz bir kagida projenizi cizip atarmisiniz tam olarak ne lazim anlayalim. Pc de gormek demissiniz onunda eger varsa bir ekran görüntüsü alabilir miyim nasil birsey istediginizi tam anlamak için.

Eger disardan yaptirmak isterseniz yapan arkadaslar var projei direk onlara yonlendirecem.

hasan şahin Yeni yorum gönderildi Aralık 27, 2021

Kusura bakmayın saglık problemleri ve işin uzuması nedeniyle yeni yazıyorum bu arada 3 adet kazana akıllı role montajını yaptım.ben konuyu tam anlatamadım sanırım tekrar deneyeyim 3 adet ısımerkezimizdeki kazanlardan alarmları ve kazan sıcaklıklarını iletmeye çalışacağım sıcaklık hariç diğerleri sadece kontak(yüksek basınç alarm,alçak basınç alarm,kazan seviye ve beyin arıza gibi) bunları ana binaya lora ile ilettikten sonra c# yardımıyla (olursa)sıcaklık ve alarmları pc den basit bir scada gibi görmek istiyoruz.Yaptıgımız işten verim alabilirsek aynı sisteme bağlayabileceğimiz yangın suyu ve bahçe sulama depolarımız var yani yapmışken sistemi genişletilebilir olsun istiyorum python kullanıyorum,c# ‘ıda öğrenmeye başladım elektrik teknikeriyim kendim yapmaya çalışacağım zaman sıkıntım yok ……..sizden ricam hangi malzemeleri alıyım ona gore bu hafta size sipariş vermek istiyorum kusura bakmayın biraz uzun yazdım hayırlı geceler

0

bence öncelikle bir adet lora başlangıç seti al ve 2 noktayı haberleştir baktın yapabiliyorsun, verim aldın. işini gördüyse bu sefer diğer noktalara ekleme yaparsın.

Mehmet Cevaplanan soru Aralık 27, 2021
Whatsapp'tan Yaz
1
Ürün Danışmanı Burada!
fixaj.com Ürün Danışmanı
Merhaba,

Ben sadece "Satın Alma" konularında ürün teknik bilgisinde destek vermekteyim.

Kodlama yardımı, haberleşme hataları, bağlantı şemaları vb. konularla ilgili "Soru&Cevap" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.