Çözüldü300 görüntülenmeLoraLora problem lora and arduino
0

Geçen günlerde 2 adet LoRa 433T20D almıştım. Modülün bağlantılarını Arduino Nano’ya şemada gösterildiği gibi yaptım fakat kütüphanenin getConfiguration örneğinde herhangi bir yanıt alamadım. Modülün kablo bağlantılarını kontrol edin hatası veriyor. Yine aynı şekilde setConfiguration örneğinden parametre atamaya çalıştım fakat yine olmadı. M0 ve M1 pinlerinin 3.3V ile beslenmesini sağlayarak denedim fakat yine bir sonuç alamadım. LoRa modülünü hem 3.3V hem de 5V ile beslemeyi de denedim.

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Kasım 8, 2021

Ayrıca her iki modülde de aynı sorun var yani diğer modülde de herhangi bir sonuç alamadım.

0

Hocam dediğiniz gibi gerilim bölücü dirençleri çıkarıp direkt olarak RX ve TX pinlerine bağladığım zaman getConfiguration koduyla seri monitörde “Success” yazısını aldım. Gerilim bölücüleri nasıl kullanmam gerekiyor acaba? Biz takım olarak Teknofest’e katılacağız yani LoRa’nın uzun süre aktif olması gerekiyor. USB sticki masraf yapmamak için almadık aslında, fakat alacağız gibi görünüyor şu anda 🙂

Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Kasım 8, 2021
0

sanirim Usb stick olmadan parametre ayarlarini değiştirmeye calisiyorsunuz. Gecmis olsun. Usb stick ile 1 sn de sorunu cozebilirdik neyse saglik olsun.

Yani bu tarz sorunlarin %100 sebebi temassizliktan kaynaklidir. Özellikle şu direnc ile yapilan gerilim bolucu kismi diger kullanicilarda gordugum kadarıyla hatanin merkezi oluyor.

Gerilim bolucusuz bir test edin. Ve temassizlik olabilecek gevşemiş pinleri kullanmaktan kaçının. 433 mega hertzlerde calisiyorsunuz. En ufak bir temassizlikta sistem calismaz.

Detayli birkac fotograf daha atin bende burdan bakayim

Mehmet Cevaplanan soru Ekim 27, 2021
Whatsapp'tan Yaz
1
Ürün Danışmanı Burada!
fixaj.com Ürün Danışmanı
Merhaba,

Ben sadece "Satın Alma" konularında ürün teknik bilgisinde destek vermekteyim.

Kodlama yardımı, haberleşme hataları, bağlantı şemaları vb. konularla ilgili "Soru&Cevap" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.