Çözüldü1.08K görüntülenmeLoraE22 E22900T22D
0

İyi çalışmlar, 2 adet Lora e22 haberleşmesinde RS setting programı ile ayarlamalar yapıp testler gerçekleştirirken NetId paremetresini 2 lora modülene aynı girmediğinde haberleşmediğini gördüm. NetID biraz açıklar mısınız? Videonuzu youtubeda izledim fakat oradakullandığınız lora ağ mantığında netID ler farklı görünürken bende aynı ID değeri olduğunda haberleşiyor.

RF Setting ayarlarımda varsayılan ayarları 1. lorada şu şekilde değiştirdim:

key değeri :1  

Tran Mode:Fixed

NetID:1

Adress :15

Channel:1

RF Setting ayarlarım şu şekildeydi 2. lorada:

key değeri :1  

Tran Mode:Fixed

NetID:1

Adress :16

Channel:1

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Mayıs 11, 2022
1

netid 2 temel görevi

1. si ingilizce “distinguish” kelimesi tam olarak doğru kelime oluyor. diyelim ki bir yerde 2 tane lora ağı kurdunuz birisi sıcaklık ve nem değerlerini fabrikanın çeşitli noktalarından alıyor. diğeride makinaların devirlerini toplayan başka bir ağ. tamamen görevleri ve server ları falan farklı düşün. netid ile işte bu iki ağı havada da ayırmış oluyorsun. adres ve kanal ları aynı bile olsa 2 farklı ağ oluşturabilirsin.

diğer önemli özelliği ise Relay Türkçesi bu sefer daha doğru bir kelime Tekrarlayıcı mesafanın yetmediği yerde bir tane lora e22 modelini tekrarlayıcı yapıyorsun o gelen veriyi daha uzağa taşımaya yarıyor. bunun için net id öenmli outube ve datasheet nasıl yapıldığı var youtube de da anlatmıştım.

Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Mayıs 11, 2022
Whatsapp'tan Yaz
1
Ürün Danışmanı Burada!
fixaj.com Ürün Danışmanı
Merhaba,

Ben sadece "Satın Alma" konularında destek vermekteyim.

Kodlama yardımı, haberleşme hataları, bağlantı şemaları vb. konularla ilgili "Soru&Cevap" https://fixaj.com/sorucevap/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.