Çözüldü3.65K görüntülenmeLoraLora 20d
0

Hocam Merhabalar,

Enerji tasarrufu için loranın power saving , wake up , sleep modları gibi modlarında kullanım örneği yapar mısınız? Lora kullanan birçok arkadaşım bu konuda tecrübesiz ve yapamıyor. Bende denedim beceremedim yardımcı olursanız seviniriz.

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
Mehmet Cevaplanan soru Haziran 15, 2021
1

Hocam çok teşekkür ederim video için çok da hızlı çektiniz sağolun ama video donuyor ve çoğu gösterdiğiniz yerleri göremiyoruz ses de bazen gidiyor editte bi sıkıntı olmuş gibi. Bi kontrol edip daha yeni atmışken silip yenisini yüklemenizi öneririm. Birde hocam m0 ile m1 i 5 v yaptığımız tam sleep modunda mı kullandınız yoksa power saving mi öyleyse ile power saving ile sleep in tam farkı ney anlayamadım. Hocam son olarak benim asıl olarak göndereci tarafında tasarruf etmem gerekiyor o taraf için bir mod yok mu?

Hocam öncelikle bu kadar hızlı video çektiğiniz için teşekkür ederim. Ama edit kısmında sıkıntı olmuş gibi hocam video donuyor ses de donuyor bazen ve önemli yerlerde oldu. Yeni atmışken bi kontrol etmenizi öneririm. Hocam bide m0 ile m1 i 5v a bağlayınca olan sleep moodla power saving in farkını anlayamadım. Hocam son olarak benim gönderici tarafında bir enerji tasarrufu sağlamam gerekiyor alıcı bir merkeze bağlı olacak ama gönderici de lipo piller kullanmayı planlıyorum. Gönderici de enerji tasarrufu sağlayamaz mıyız?

1

Yunus video da donma sadece çektiği akımları gösterirken var. modları anlatırken bir donma görmedim. videonun başından izlersen detaylı anlattım. Göndericide tasarruf ancak usb stick ile lora modülün Power ayarlaması ile yapabilirsin. oda mesafeyi düşürür. Yani şöyle düşünmen lazım enerji tasarrufu veri gönderirken veya alırken yapılmıyor. Zaten LoRa modülleri en az enerji tüketecek şekilde tasarlanmış, özelliği bu. Modlar sadece bekleme sırasında lora modüllerini uykuya alıyor. yoksa veri gönderip aldığı sırada extra  bir şey yapmıyor.

Yunus Emre Mavi Yeni yorum gönderildi Haziran 29, 2021

Hocam transmitter tarafıda gönderim yapmazken bekleme modunda kalamıyor mu? Birde gönderim yaparken 130 mA lere kadar akım çekiyor bunuda kod kısmında sadece data değiştiğinde gönderim yapacak şekilde kodlarsam bi enerji tasarrufu sağlarım gibi geliyor. Ama göndermezken reciever kısmı gibi uyku modunda kalamıyor mu tam anlamadım.

0

Evet hocam tebrik ederim güzel bir soru. Bu hafta sonu ses transferi üzerine bir video çekmeyi planlıyordum ama sanırım bu konular daha öncelikli bir aksilik çıkmaz ise bu hafta en geç 2 hafta içinde bu konuda bir video hazırlarım.

Mehmet Cevaplanan soru Haziran 8, 2021
Whatsapp'tan Yaz
1
Ürün Danışmanı Burada!
fixaj.com Ürün Danışmanı
Merhaba,

Ben sadece "Satın Alma" konularında destek vermekteyim.

Kodlama yardımı, haberleşme hataları, bağlantı şemaları vb. konularla ilgili "Soru&Cevap" https://fixaj.com/sorucevap/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.