Çözüldü5.97K görüntülenmeLoraE32 e32 433T20D
0

Modüle RF_Settings ‘ den baktığımda parametre değerleri geliyor yada parametre değerlerini değiştirebiliyorum fakat daha önceden kullandığım kodu ve bağlantı şemalarını tekrardan 2 adet E32 433T30D modeline bağladığımda mesajı alamıyorum. RF_Setting ‘ de parametre değerlerini almam modülün sağlamlığını gösterir mi? Siz bir video da birkaç tane modülü yaktığınızı söylemiştiniz onlarda da parametre değerleri RF_Settings’de görülüyor muydu? 

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Mayıs 4, 2021
0

Eray ürünü gönderdin mi? bişey demedin. Ancak yanıp yanmadığını özellikle gnd ile vcc nin yeri karıştırılınca oluşabilecek kart bozulmalarını şu 2 yöntemle anlayabilirsin

1- usb stick takınca tanıyormu, tanımıyorsa zaten bozulmuştur. tanıyor ise de parametre ayaralarını kayıt ediyormu. örneğin değerleri değişin kayıt edip usb takıp çıkarın aynı değeri okuyabiliyor musunuz

2. ise elinizde bir voltmetre varsa multimetre, avometre kapasitor ölçüm ayarına getirin gnd ile vcc arası kaç farad gösteriyor ona bakın. 45uf den az ve15-20 arası bir değer görüyorsanız. kartın besleme kanadı bozulmuştur.

Mehmet Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi Mayıs 4, 2021
0

Eray mailini bekliyorum.

Mehmet Cevaplanan soru Nisan 23, 2021
0

Eray hocam son durum ne, çalıştı mı acaba?

Mehmet Düzenlenmiş yorum Nisan 22, 2021

Hocam kusura bakmayın sınavlarımın başlamasından dolayı yazmayı unuttum. Modülleri hala çalıştıramadım. Her şeyi denedim harici besledim, bilgisayar ve arduino aracılığıyla denedim ama hiçbir şekilde çalışmadı. Artık modülün yandığından emin oldum diyebilirim.

Kusura bakmayın hocam. Sınavlarımın yoğunluğundan dolayı yazmayı unuttum. Her şeyi denedim ama yine de çalıştıramadım. Sanırsam modülü bir şekilde yaktık diyebilirim . Beyaz breadboardlarda kabloları takınca bazen kısa devre olabiliyor. O şekilde de yanmış olabilir.

Sıkıntı değil hocam sorunu çözmeye çalışalım. bana bir mail [email protected] at ben çalıştığım şirketin antlaşmalı olan kargo bilgilerini vereyim oraya ürünleri yolla bende bir karşılaştırma yapayım bir çözüm bulmaya çalışalım. Yazık bir sürü para verdin.

0

Sağ olun hocam elimde 2 adet USB STICK olmadığından bilgisayardan test etme olayını deneyemedim ama yine de geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Eğer ki bende sorunu çözebilirsem buraya yazarım

Mehmet Yeni yorum gönderildi Nisan 16, 2021

aslında 2 tane usb programlayıcıya gerek yok. sırayla birini arduino ya bağla diğerini usb ile pc ye deneme yap sonra yerlerini değiştir.

0

Merhabalar Eray hocam, 433T30D modülünü yakmamışsınız inşallah. Ben şöyle yakmıştım sanırım 20D modeli idi. besleme ve gnd yerlerini karıştırmıştım ve sonradan cihazın ısındığını gördüm. Tabi iş işten geçmişti. devreyi tekrar düzgün bağladığımda da ısınmaya devam ediyordu. Parametre değerlerini alıp almadığını hiç kontrol etmedim. Ancak aklıma şu yöntemde geldi acaba PC üzerinden alıcı verici gibi kullansan ordan daha rahat anlaşılır. şurada bir video vardı. o programları kurup PC üzerinden kendi kendine mesaj at. video linki Arızanın kesinliği ile de araştırma yapayım bu hafta içi buraya tekrardan yazarım.

Mehmet Düzenlenmiş cevap Nisan 16, 2021
Whatsapp'tan Yaz
1
Ürün Danışmanı Burada!
fixaj.com Ürün Danışmanı
Merhaba,

Ben sadece "Satın Alma" konularında destek vermekteyim.

Kodlama yardımı, haberleşme hataları, bağlantı şemaları vb. konularla ilgili "Soru&Cevap" https://fixaj.com/sorucevap/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.