Çözüldü651 görüntülenmeÜrünlerLora
0

Olaylı ve sıkıntılı bir süreçte sonunda bitti bugün itibari ile gümrük ödemelerimi yaptım ve ürünlerim serbest bırakıldı. en geç haftaya yeniden Lora satışlarına başlıyoruz. yaklaşık 700 adet lora gelecek. Kısmetse stok sorunu yaşatmamaya gayret göstereceğim.

Kısaca olayı da anlatayım neden bu kadar uzun stok sorunu yaşadığımıza dair. 1 Haziran 2021 de yani yaklaşık 2 ay önce 20 bine TL ye yakın bir sipariş verdim. Ancak  tamda o hafta üretici firma fabrika revizyonuna girdi ve ürünlerim 3 hafta geç kargolandı. Ancak asıl sıkıntı sonra çıktı. kargo taşıma sırasında kayboldu 27 gün arama ve uluslar arası tanzim süreçleri başladı. Bu sürecin daha da uzayacağını gördüğüm için aynı siparişi tekrar verdim. Sağ olsun üretici firma( burada bana bir güzel kazık attı) hiç yardımcı olmadı. Tekrardan sipariş verdim.

Yeni siparişim yolda iken kaybolan siparişim Rusya’dan çıktı. tesadüf aynı gün 2 siparişimde Türkiye ye giriş yaptı. Gerekli incelemeler ve evrak teminlerinden sonra ve tatbikî DEVASA gümrük vergilerimi ödeyerek. ürünlerimi gümrükten çıkarttım. çok kısa bir süre sonra kısmetse ürünlerime ulaşacağım ve tekrardan satışlara başlayacağız.

Firmanın dediğine göre Türkiye deki en fazla lora modülü ithal eden firma biz olmuşuz. Bu yüzden 43320d modelin de yaklaşık yarım cent bir indirim yaptılar. Bunu direk uygulamak istiyorum ancak diğer firmalar açısından haksızlık gibi olur mu acaba bilemedim. Dinen de bir pazar yerinde bir ürünü herkes kaçtan satıyorsa sende o fiyattan sat denilir, fiyatı düşürmek dinende doğru değil diye biliyorum. bu konuda fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Ağustos 8, 2021
0

teşekkürler

Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Ağustos 8, 2021
Whatsapp'tan Yaz
1
Ürün Danışmanı Burada!
fixaj.com Ürün Danışmanı
Merhaba,

Ben sadece "Satın Alma" konularında ürün teknik bilgisinde destek vermekteyim.

Kodlama yardımı, haberleşme hataları, bağlantı şemaları vb. konularla ilgili "Soru&Cevap" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.