Çözüldü3.29K görüntülenmeLoraLora LoRa alıcı verici LoRa Transceiver
0

İyi günler. Kolay gelsin. Sizden sipariş verdiğim ürünler elime ulaştı. Deneme yaptığımda sizin kullanmış olduğunuz çift yönlü haberleşme kodlarını çalıştırabildim. Benim sorum ise şu şekilde maksimum 20 haneli string verilerle çalışmam gerekiyor. Kodlarda bununla ilgili nasıl bir düzenleme  yapmalıyım? ve bu cihazlar hem belli aralıklarla ölçüm gönderecek hem de ben sorduğumda bilgi gönderecek. bunu nasıl sağlayabilirim hem merkez hem de ölçüm cihazı için nasıl bir işlem yapmam gerekiyor. Arduino dan pek anlamadığım için soruyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. 

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Mayıs 29, 2021
0

Alıcı verici videosunu izlemişsen dikkat et karşı tarafa bebek odası mesajını yolluyorum. sende o şekilde string atabilirsin. string atarken biliyorsun string yapısı çok fazla yer kaplayacağı için  byte uzunluğunu iyi belirlemelisin kısa seçersen gönderilen yazının sığmayan kısımları karışık harfler olarak görünecektir.

Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Mayıs 29, 2021
Whatsapp'tan Yaz
1
Ürün Danışmanı Burada!
fixaj.com Ürün Danışmanı
Merhaba,

Ben sadece "Satın Alma" konularında destek vermekteyim.

Kodlama yardımı, haberleşme hataları, bağlantı şemaları vb. konularla ilgili "Soru&Cevap" https://fixaj.com/sorucevap/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.