Çözüldü3.05K görüntülenmeArduinoarduino arduino uno LoRa alıcı verici
0

Merheba ben 4 adet ses sensöründen aldığım datayı LoRa modül kullanarak iletiyorum. Fakat bazen anlamadığım bir şekilde karşı LoRa ‘dan ses verilerini Negatif (-) ve Yanlış alıyorum. Ben sorunun LoRa ‘da olduğunu düşünüyorum ama emin olmak için buraya da sormak istedim. 

LoRa’nın yanma ihtimali pek yok  çok dikkat ederek bağlantıları gerçekleştirdim.

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Mayıs 10, 2021
0

Merhaba şuan çözdüm kod yapısıyla ilgili bir sorun varmış.

İlginiz için teşekkür ederim 🙂

M. Arif Emre DEMİR Yeni yorum gönderildi Mayıs 11, 2021

nasıl çözdüğünüzü veya nerde hata yaptığınızı yazar mısınız. Maksat sizden sonra bir arkadaşta aynı sorunu yaşarsa ona yardımcı olalım.

Verici tarafında ses sensörlerinden gelen süre bilgilerini

unsigned long t1, t2, t3, t4

olarak tanımlamıştım burada 8-9 basamaklı mikrosaniye cinsinden süre bilgileri geliyordu.

Alıcı tarafından ise dikkatsizlik ile gelen data ‘integer’ şeklinde okuduğumdan ve integer veri tipi en fazla 3-4 basamaklı bir sayı tipi tuttuğundan dolayı datalar yanlış geliyordu.

Verici tarafında alınan süre datalarının farkını alarak daha küçük bir dataya dönüştürdüm ve bu şekilde yolladım. Bu şekilde sorun çözülmüş oldu.

0

merhaba güzel bir projeye benziyor tebrikler. şurayı tam anlamadım “ses verilerini Negatif (-) ve Yanlış alıyorum” acaba seri ekran çıktısını yazdırıp paylaşa bilir misin. büyük ihtimalle struct yapısı ile ilgili bir soruna benziyor. mümkünse veri yapısınıda görebilir miyiz

Mehmet Cevaplanan soru Mayıs 8, 2021
Whatsapp'tan Yaz
1
Ürün Danışmanı Burada!
fixaj.com Ürün Danışmanı
Merhaba,

Ben sadece "Satın Alma" konularında destek vermekteyim.

Kodlama yardımı, haberleşme hataları, bağlantı şemaları vb. konularla ilgili "Soru&Cevap" https://fixaj.com/sorucevap/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.