Çözüldü2.00K görüntülenmeLoraÇift Yönlü Haberleşme Lora LoRa alıcı verici LoRa Transceiver
0

İyi günler Kolay gelsin. Bir bahçe sulama otomasyonuyla uğraşmaktayım. Bu otomasyonda kullanmak için arduino, sensörler ve LoRa düşünüyorum ama şöyle bir sorun var. Bu projede yaklaşık 300 arduino ve LoRa kullanılacak. Bu ürünlerin bazıları sadece verici bazıları ise hem alıcı hem verici olarak görev yapacak. Bu durumda 1 adet de asıl alıcı verici Master olacak. Bu durumda verilerin üst üste gelmesi ya da tam veri göndermesi gerekirken bir veri alınırsa ne olur ? Bu proje PC destekli olduğu için Seri Port gecikmesi de olacaktır bir miktar. Bu durumu LoRa ile nasıl çözebileceğiz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
Mehmet En iyi cevap olarak seçildi Nisan 19, 2021
0

Merhabalar, Profesyonel bir işe benziyor, Aslında burada ki soru cevap mantığına biraz aykırı bir soru . Çünkü çok genel bir soru, sorudan ziyade biraz proje yapmak gibi olacak ama neyse elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.

Genel yapıyı konuşabilmemiz için biraz detay vermeniz gerekiyor. Hangi lora modülünü kullanacaksınız. veri yapınız nasıl? yani hangi verileri sensörlerden toplanacak. Örnek:

struct RGB {
  byte r;
  byte g;
  byte b;
};

Alan nasıl* kapalımı açık mı mesafe ne kadar gerekli. bunları bilmeden yapıyı nasıl oluşturacağını söylemem biraz havada kalır. Birde tabiki server tarafı var bu işin devasa bir veri akışı olacak nasıl depolanacak ve nasıl raporlanacak?

Muhakkak görsel bir şeması vardır onuda atarsan yardımcı olmaya çalışırım

Mehmet Düzenlenmiş cevap Nisan 6, 2021
3 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.
Whatsapp'tan Yaz
1
Ürün Danışmanı Burada!
fixaj.com Ürün Danışmanı
Merhaba,

Ben sadece "Satın Alma" konularında ürün teknik bilgisinde destek vermekteyim.

Kodlama yardımı, haberleşme hataları, bağlantı şemaları vb. konularla ilgili "Soru&Cevap" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.